MURATOR

Informacje

Murator

 

To najpopularniejszy miesięcznik poradnikowy o tematyce budowlanej – kompendium fachowej wiedzy niezbędnej do budowy domu lub remontu. Od ponad 35 lat pomaga w budowie nowoczesnych, funkcjonalnych, trwałych i zdrowych domów. Jest synonimem rzetelności i fachowości. W każdym numerze znajdują się praktyczne porady, inspiracje, przeglądy materiałów i projekty domów oraz opisy wybranych zagadnień związanych z budową, wykańczaniem i remontem.
Tytuł „Murator” pochodzi od staropolskiego określenia budowniczego – mistrza, który łączył umiejętności praktyczne z wiedzą i wyobraźnią techniczną, architekta i rzemieślnika w jednej osobie. Jak pisała redakcja w pierwszym numerze pisma, wydanym w 1983 roku: „Murator był fachowcem i to, co robił robił solidnie, na chwałę swoich czasów i ku podziwowi potomnych.”
„Murator” organizuje wiele akcji i konkursów – w 1995 roku ogłoszono pierwszy Konkurs Dom Dostępny, którego celem była popularyzacja nowoczesnego budownictwa jednorodzinnego. Do tej idei nawiązują kolejne konkursy: Dom Ekologiczny, Energooszczędny Dom Dostępny czy najnowszy Dom Dostępny na rok 2021.
Miesięcznik jest dostępny w formie cyfrowej na stronie Miesiecznik.murator.pl. Kilka razy w roku ukazują się także Multimedialne Numery Specjalne „Muratora”.

Redaktor naczelny: Piotr Laskowski.

 

Marki powiązane

Kontakt

Redakcja:
Murator
ul. Dęblińska 6
04-187 Warszawa
tel. +48 22 590 55 55
murator@murator.com.pl
numeryspecjalne@murator.com.pl

Biuro Reklamy:
Time SA
ul. Jubilerska 10
04-190 Warszawa
tel. +48 22 590 53 32
reklama_budowa@grupazpr.pl